HİPER BİRLEŞMİŞ ALTYAPI (HCI) İLE YENİ SANALLAŞTIRMA VE VERİ MERKEZİ MODERNİZASYONU ZORLUKLARINI KARŞILAYIN..

Veri merkezlerini modası geçmiş, donanım tabanlı siloların ötesinde daha basit, yazılım tanımlı bir ortama modernleştirmek, operasyonları, çevikliği, esnekliği ve ölçeklenebilirliği kolaylaştırabilir ve iyileştirebilir, aynı zamanda enerji maliyetleri de dahil olmak üzere toplam sahip olma maliyetini düşürmeye yardımcı olabilir.
Küresel salgının başlarında “ışıkları açık tutmaya” odaklanan birçok kuruluş, donanım, yazılım ve diğer temel veri merkezi altyapısı yatırımlarına devam etti veya yatırımlarını hızlandırdı.

HİPERBİRLEŞMİŞ ALTYAPI
Basitlik, Dağıtım ve Operasyon Kolaylığı ve Maliyet Tasarrufu

Bu güncelleme çabalarının önemli bir parçası olan Hiper Bütünleşik altyapı (HCI), şirket içi altyapının performansıyla bulutun ölçeklenebilirliğini ve basitliğini sağlayabilir.
Bilgi işlem, depolama ve ağ oluşturmayı tek bir sanallaştırılmış ortamda birleştirmek için HCI ve modern sunucuları kullanan kuruluşlar, hızla değişen iş koşullarıyla, AI/ML’ye ve diğer önemli iş yüklerine yönelik artan talebi büyük olasılıkla çok daha iyi yönetebilecek ve büyük dönüşümlere uyum sağlayabilecek. Sanallaştırma pazarında, bunu yapmayan firmalar potansiyel olarak kendilerini önemli bir rekabet dezavantajıyla karşı karşıya kalacaklardır..

KULLANICILAR BÜYÜYEN İŞ TALEPLERİ VE SANALLAŞTIRMADA KESİNTİLERLE KARŞILAŞIYOR..

HCI, sanallaştırma ve modern veri merkezi altyapısının fırsatlarını ve avantajlarını anlamak için iş dünyası ve teknoloji liderlerinin karşı karşıya olduğu mevcut ortama bakalım.

BT’ye Yönelik Artan Talepler
Kuruluşlar enflasyon ve ekonomik belirsizlikle boğuşmaya devam ediyor. Sonuç olarak BT aşağıdaki konularda artan baskılarla karşı karşıyadır:
• Enerji giderlerini ve emisyonları düşürürken operasyonları kolaylaştırın, maliyetleri azaltın ve sürdürülebilirliği artırın.
•Genellikle Sanallaştırılmış Masaüstü Altyapısı (VDI) ile kalıcı uzaktan ve hibrit çalışmayı etkinleştirin.
•Yapay zeka, makine öğrenimi ve veritabanı analitiği gibi temel iş yüklerinin yanı sıra, özellikle kapsayıcılaştırma ve bulut yerel olmak üzere yeni dağıtım modellerini destekleyin.
•Gelir artışını teşvik edecek ve müşteri “bağlılığını” artıracak içgörüler sunmak için verilerden daha iyi yararlanın.
• Hızlı yanıt verme yeteneğini geliştirin, hızlı iş değişikliklerine ve evrimine hızlı ve esnek bir şekilde uyum sağlayın, sürekli ve sürekli dönüşümü mümkün kılın.

YÖNETİM KOLAYLIĞI
HCI, “tek bir panel” ile basitleştirilmiş dağıtım, operasyon ve yönetim sunar. Kolaylaştırılmış sanallaştırılmış ortamların bakımı genellikle daha kolaydır ve kuruluşlara, günümüzün hızla değişen iş koşullarına ayak uydurmak için altyapılarını hızlı ve kolay bir şekilde güncelleme yeteneği sağlayabilir.

TCO VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ AVANTAJLARI
HCI’nın sağladığı konsolidasyon ve daha küçük veri merkezi ayak izleri, OpEx ve CapEx maliyetlerini önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olabilir. Dijital dönüşümün lideri DBS Bank Ltd.’yi ele alalım. Ticari donanıma geçiş, “önce sanallaştırma” yaklaşımı ve agresif otomasyon, güç tüketiminde %50’lik bir düşüş de dahil olmak üzere genel veri merkezi maliyetlerinde %92’lik bir azalmaya yol açtı.

PERSONEL MALİYETLERİNİN ETKİSİ, STRATEJİK DAĞITIM
Veri merkezi için modern, yazılım tanımlı bir altyapıya geçmek, kuruluşların maliyetli, bulunması zor uzmanlar yerine BT genel uzmanlarından yararlanmasına olanak tanır.
Bu, yönetim maliyetlerini ve operasyonel siloları azaltmaya yardımcı olarak uzmanların iş sonuçlarınıza doğrudan fayda sağlayacak eylemlere yeniden odaklanmasını sağlar.
Genel olarak durum açık: Altyapı modernizasyonunu ve HCI’yı ertelemeye devam eden kuruluşlar, bunlardan ve diğer önemli faydalardan mahrum kalma riskiyle karşı karşıya kalacak. Ayrıca gelir kaybı ve rekabet avantajı, yüksek veri merkezi maliyetleri ve diğer olumsuz etkilerle de karşı karşıya kalırlar.

HİPERBİRLEŞMİŞ ALTYAPI VE SANALLAŞTIRMA İÇİN AMD VE MAGNETAR

AMD ve Magnetar, dinamik teknoloji, iş ve pazar koşullarını başarılı bir şekilde yönlendirmeniz için esnek çözümler sunuyor.
Yeni AI/ML iş yüklerinden konteynerler ve bulutta yerel bilgi işlem gibi yeni dağıtım modellerinin yönetilmesine kadar, optimize edilmiş sanallaştırma için tasarlanmış en iyi performansa sahip çözümler, cihazlar ve işlemcilerle tüm avantajlardan faydalanmak için HCI yatırımınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı oluyoruz.

NEDEN AMD’Yİ SEÇMELİSİNİZ?
Endüstri Lideri Performans
MAGNETAR Sunucular ve AMD EPYC™ işlemciler, sanallaştırılmış iş uygulamalarını son derece hızlı ve basit bir şekilde hızlandırır. VMware®, Nutanix™, Proxmox, Redhat OpenShift, Microsoft Hyper-V, Openstack dağıtımlar için optimize edilmiştir. İşlemci performansında 300’den fazla dünya rekoruna sahiptir ve bu rekorlar artmaya devam ediyor.

AMD Pensando Altyapı Hızlandırıcıları, Hiper Ölçekli DPU teknolojisini veri Merkezinize getirir. Bu Veri İşleme Birimleri, iş yükü yönetimini birleştirerek, CPU kaynaklarını serbest bırakarak performansı artırarak ve altyapı hizmetlerini sunucu kiracı iş yüklerinden yalıtarak ek bir güvenlik katmanı sağlayarak müşterilerin operasyonel maliyetleri azaltmalarına yardımcı olabilir.

Gelişmiş Güvenlik Özellikleri
EPYC işlemcilere silikon düzeyinde yerleşik olan AMD Infinity Guardiv, iç ve dış tehditlere karşı savunmaya yardımcı olmak için gereken gelişmiş yetenekleri sunar. Güvenli Şifrelenmiş Sanallaştırma (SEV), VM’leri benzersiz anahtarlarla şifreleyip izole eder ve kötü amaçlı ürün yazılımı ve BIOS değişikliklerine karşı korumaya yardımcı olur, sistem performansını neredeyse sıfır etkiyle ve uygulamalarda hiçbir değişiklik gerektirmeden verilerinizin güvende kalmasına yardımcı olur.

Geniş Ekosistem Desteği
AMD, işletim sistemi, hipervizörler, IHV’ler, OEM’ler, ODM’ler ve uygulama sağlayıcılardan oluşan sunucu ekosisteminin tamamında geniş bir desteğe sahiptir.
İş yükünüz ne olursa olsun, x86 tabanlı uygulamalarınızın AMD’nin muhteşem performansıyla çalışacağından emin olabilirsiniz. Giderek büyüyen AMD EPYC™ CPU tabanlı HCI cihazları ve hazır düğüm seçenekleri dünya çapındaki büyük bulut hizmet sağlayıcılarından ve Magnetar Sunuculardan temin edilebilir.

 

AMD EPYC™ Sunucu Sanallaştırma TCO Tahmin Aracı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir