Supermicro Microcloud – Bulut Oyun ve Sanallaştırma için AMD Ryzen 7000 Blade’ler

Supermicro MicroCloud – Bulut Oyun ve Sanallaştırma için AMD Ryzen 7000 Blade’ler

 

Supermicro günümüz BT ve veri merkezi sahiplerinin yüksek performans ve ölçeklenebilirlik ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan yeni bir sunucu çözümünü tanıttı. Microcloud AS-3015MR-H8TNR, AMD Ryzen 7000 Zen 4 çekirdek mimarisini destekleyen Super H13SRD-F anakart tabanlı düğümlere sahip 8 kanatlı bir kasadır.

Supermicro Microcloud önü

 

Supermicro MicroCloud

Bu AMD işlemciler, 5,7 GHz’e kadar maksimum yükseltme hızıyla olağanüstü performans sunarak PCIe Gen5 depolamayı, düğüm başına 128 GB’a kadar DDR5-5200 MHz RAM’i ve CPU başına 16 çekirdeğe kadar desteklemelerine olanak tanıyor. Supermicro, Ryzen 7000 Serisi donanım yazılımını ve sunucu kullanımlarına göre optimize etmek için AMD ile yakın iş birliği yaptı.

 

Supermicro Mikro Bulut bıçağı

 

Microcloud AS-3015MR-H8TNR, E-ticaret, bulut oyunları, kod geliştirme, içerik oluşturma ve sanal özel sunucular gibi çeşitli uygulamalar için tasarlanmıştır. Supermicro, BT yöneticilerine kompakt ve yüksek performanslı bir seçenek sunacaklar. İç ve dış müşterilere azaltılmış gecikmelerle hizmet sunmalarına olanak tanıyacaklarını vurguladılar.

 

Supermicro Microcloud kasası arka

 

Bu düğüm tabanlı sunucu kasayı, güç kaynağını ve soğutma sistemini paylaşır. Bireysel düğümlerin kendi CPU, bellek ve depolama setini içerdiği ve daha büyük bir sunucu altyapısı oluşturmak üzere bir araya getirildiği modüler bir sunucu mimarisidir.

Bu, bir ton ölçeklenebilirlik, esneklik ve verimli kaynak tahsisine olanak tanır. Bulut bilişim, sanallaştırma ve yüksek performanslı bilgi işlem uygulamaları için ideal kılar. Bu sunucu türlerinin yönetimi ve bakımı daha kolaydır. Kaynak kullanımı iyileştirilmiştir. Kaynakları bağımsız olarak ölçeklendirme özelliğine sahiptir. Bu da daha iyi performans ve maliyet verimliliği sağlar.

 

Supermicro AS-3015MR-H8TNR Ayrıntılar

A+ Sunucu AS-3015MR-H8TNR düğümlerine arkadan servis veriliyor. Her biri Süper H13SRD-F anakart tarafından çalıştırılıyor. Zorlu bilgi işlem görevleri için etkileyici performans ve çok yönlülük sunar.

Her düğümde, CPU başına 16 çekirdeğe kadar AMD Ryzen Zen4 İşlemcileri destekleyen tek Soket AM5 CPU bulunabiliyor. Supermicro, 65W’lık etkileyici bir 170W’a kadar TDP’ye sahip CPU’ları destekleyebileceğini belirtiyor. Yüksek verimli hava soğutmalı tasarımı sayesinde bu durumun üstesinden gelebiliyor.

Supermicro Microcloud blade'in takılması

Her düğüm, 5200 MHz’de 128 GB’a kadar DDR5 UDIMM belleği barındıran 4DIMM yuvası sağlanıyor. 2 adet 3,5″ çalışırken değiştirilebilir NVMe/SAS/SATA sürücü yuvası destekliyor. 2 adet U.2 NVMe sürücüsü dahil çeşitli depolama seçeneklerini destekler. Yüksek hızlı ve esnek depolama özellikleri sunar.

Sunucu, daha fazla esneklik sağlamak için düşük güçlü bir GPU barındırır. PCIe 5.0 x16 LP ve PCIe 5.0 x8 MLP genişletme yuvası ile donatılmıştır.

Supermicro Microcloud pcie yuvaları

 

Sunucu, 4x 8 cm ağır hizmet fanları ve stratejik olarak yerleştirilmiş hava örtüleriyle soğutma sağlıyor. Sıcaklığı etkili bir şekilde yönetir. CPU çekirdekleri, voltaj seviyeleri ve bellek dahil kritik bileşenleri izleyerek optimum performans ve kararlılık sağlar. Kasa, kompakt ve sağlam bir yapıya sahip, 3U rafa monte form faktöründe tasarlanmıştır.

 

 

Sunucu, güvenli işlemler sağlayan ve hassas verileri koruyan TPM 2.0 dahil gelişmiş güvenlik özellikleriyle donatılmıştır.

 

Bu sunucuya güç sağlayan, verimli güç dağıtımı sağlayan 2.200 W yedekli titanyum bir güç kaynağıdır. RoHS standartlarıyla uyumludur ve 10°C ila 35°C (50°F ila 95°F) arasındaki geniş sıcaklık aralığında çalışır. Bu onu çeşitli ortamlar için uygun kılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir