Yapay Zeka ve Telekomünikasyon için Supermicro X13

Yapay Zeka ve Telekomünikasyon için Supermicro X13, Edge AI ve Telco iş yükleri için özel olarak tasarlanmış sunucu serisinin genişletildiğini duyurdu. Bu duyuru, şirketin telekomünikasyondan kurumsal uygulamalara kadar geniş bir kullanım senaryosunu hedefleyen uç sunucu serisi olan X13 Edge serisinin en yeni üyesiyle vurgulanıyor. Duyuru, maliyet, güç tüketimi ve ölçeklenebilirliğe odaklanarak şirketin büyüyen uç bilişim pazarındaki ayak izini genişletiyor.

Supermicro X13 Edge SYS-211E-FRDN13P

Supermicro SYS-211E-FRN13P X13 Kenar sunucusu

Yapay Zeka ve Telekomünikasyon için Supermicro X13 Edge sunucusu SYS-211E-FRN13P, 4. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciler üzerine kurulmuştur. Sunucu, Dağıtılmış Birim (DU) dağıtımları için optimize edilmiştir ve harici kart ihtiyacını ortadan kaldırarak güç gereksinimlerini azaltan vRAN hızlandırma gibi özelliklere sahiptir. Aynı zamanda yerleşik bir ağ arayüzünü ve 12 SFP25G bağlantı noktasını entegre ederek, teknolojilerin ağın ucunda dağıtımının benzersiz zorluklarına yanıt verir.

Supermicro X13 Edge SYS-211E-FRDN13P açık

Supermicro, X13’e ek olarak, uzak konumlardaki zorlu iş yüklerini hedef alan SuperEdge sunucusunun 4 düğümlü bir versiyonunu da sunuyor. Bu 2U rafa monte sunucu, her düğüm için bağımsız olarak çalışabilen tek soketli 4. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemcilere sahiptir. Ayrıca düğüm başına iki adet PCIe 5.0 x16 FHHL yuvasıyla iş yükü optimizasyonuna esnek bir yaklaşım sağlayarak sistemin RAN ağları ve Mobile Edge Computing (MEC) gibi çeşitli uç kullanım durumlarında etkili bir şekilde çoklu görev yapmasına olanak tanır.

Supermicro SYS-521AD-TN2, E102-13R ve E302-12A

Ayrıca Supermicro, mini tower ve E102-13R gibi kompakt uç sistemlerin piyasaya sürülmesiyle küçük ve orta ölçekli işletme segmentlerine de ulaşıyor. 13. Nesil Intel Core işlemciler üzerine kurulu bu sunucular, video işleme, yapay zeka çıkarımı ve perakende iş yükleri için tasarlanmıştır. Kompakt uç serisine eklenen bir diğer ürün ise fansız, düşük gürültülü bir tasarımda Intel Atom C5000 işlemcileri kullanan ve uzaktan kurulumlara uygun maliyetli bir seçenek sunan E302-12A’dır.

SYS-521AD-TN2

SYS-521AD-TN2

Supermicro’nun yeni uç teklifleri, NVIDIA ve Intel’in çeşitli GPU hızlandırıcılarını ve AI çıkarım kartlarını destekler. Bu hamle, Supermicro’nun uç iş yüklerinin çeşitli gereksinimlerini karşılayan son derece esnek ve uygulama için optimize edilmiş sistemler sunma stratejisini vurguluyor. Bu çeşitlilikle şirket, düşük gecikmeli işlemlerden çoklu hücresel site konfigürasyonlarında büyük hacimli trafiği yönetmeye kadar uçta hızla gelişen ihtiyaçları karşılayabilecek bütünsel çözümler sunmayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir