Supermicro ve AMD ile Bulutunuzu Hızlandırın

Veri Merkezi Yeniliği

Artan ve gelişen uygulama performansı gereksinimleri, büyüyen kullanıcı tabanlarıyla birleşerek veri merkezlerinin sınırlarını zorluyor. Aynı zamanda işletmeler, bu yeni beklentileri karşılamanın maliyetini düşürmeye aşırı derecede odaklanmış durumda. Supermicro, CSP’lere raf ölçekli çözümler sağlamada liderdir.

Geniş Ölçekte Tam Entegrasyon: 200’e varan küresel üretim kapasitesine sahip tam raf ve kümelerin tasarımı ve inşası5.000aylık raflar

Sıvı Soğutma Hava Soğutma: GPU ve CPU soğuk plakaları, Soğutma Dağıtım Üniteleri ve Manifoldları ile tam entegre sıvı soğutma veya hava soğutma çözümü 

Yerinde Hizmetle Test Edin, Doğrulayın, Dağıtın: Kanıtlanmış L11, L12 test süreçleri, sevkıyattan önce operasyonel etkinliği ve verimliliği kapsamlı bir şekilde doğrular

CSP VERİ MERKEZİNİ ÖLÇEKLENDİRMEDE 10 TEMEL ADIM

Artan ve gelişen uygulama performansı gereksinimleri, büyüyen kullanıcı tabanlarıyla birleşerek veri merkezlerinin sınırlarını zorluyor. İşletmeler aynı zamanda bu yeni beklentileri karşılamanın maliyetini düşürmeye de son derece odaklanmış durumda. Peki akıllı CSP’ler bütçeyi zorlamadan nasıl ölçekleniyor? Bu, sunucular, depolama, ağ ve yazılım gibi komple çözüm parçalarını uygulamaya koyabilecek bir iş ortağı seçmekle başlar. Oradan on basit adım var.

  1. STANDARDİZASYON VE ÖLÇEKLENDİRME
    Tercih edilen bir bilgi işlem, depolama ve ağ yapılandırması etrafında standartlaştırın ve ardından gerektiği gibi ölçeklendirin. Yeni iş yükü mü? Yapılandırmayı yeniden gözden geçirmenin, optimize etmenin ve ölçeği genişletmenin zamanı geldi.
  2. UYGULAMALARINIZI OPTİMİZE EDİN
    Uygulama iş yükleriniz performans ihtiyaçlarınızı belirler. İşlem gücünden depolama ihtiyaçlarına kadar teknoloji yığınını uyarlamak büyük fark yaratacaktır.m

 

BUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

Semiconductor Research Consortium’a (SRC) göre toplam ortalama sunucu maliyetinin %49’u belleğe gidiyor.

 

 

 

 

3. TEKNOLOJİ YENİLEMELERİNİZİ İYİ PLAN
En iyi teknoloji bile sonsuza kadar yeni kalamaz. Bir veya iki aksama olsa bile yaklaşan teknoloji geçişlerini ve  kapasitesini planlayın. Tüm ekosistem genelinde derin ilişkilere sahip olacağınız güvenilir bir ortak seçin.

4. YENİ MİMARİ YAKLAŞIMLARI KABULLENİN
Daha büyük dağıtımları göz önünde bulundurarak denemeler yapın.  Size bir sonraki adımın önizlemesini görmenize olanak tanıyan gelişmiş Konsept Kanıtı (POC) çözümlerine erken erişim sağlayan bir iş ortağıyla çalışın.

5. DESTEĞİNİZİ PLANLAYIN
Veri merkeziniz 7×24 çalışacak. Bir şeyler ters gittiğinde, kesintileri ve kesintileri mümkün olduğunca nadir ve kısa hale getirebilecek bir destek ortağına ihtiyacınız var.

6. VERİ MERKEZİ BİR BÜTÜN OLARAK TASARLAYIN
Dolu bir veri merkezi, boş olandan farklı davranır. Başlangıçtan itibaren çalışan bir bütün için tasarlamalı ve inşa etmeli, soğutma ve güç ihtiyaçlarını erkenden ve sık sık öngörmelisiniz.

7. SIVI SOĞUTMAYA DİKKAT ALIN
Büyüyen raflar, özellikle yeni GPU gereksinimleriyle birlikte daha yüksek elektrik faturaları anlamına geliyor. Sıvı soğutma çözümleri, GPU platformları da dahil olmak üzere yüksek yoğunluklu sunucuların, yavaşlama yaşamadan PUE’yi en aza indirmesine olanak tanır.

8. ÖNEMLİ OLANI ÖLÇÜN
Bir veri merkezi hareket halindeki milyonlarca parçadan oluşur. Doğru enstrümantasyon ve yönetim yazılımını kullanmak size düğüm, sunucu, raf ve veri merkezi düzeyinde performans, kullanım ve verimlilik konusunda doğru bir tablo sunar.

9. İŞ YÖNETİMİ
Veri merkezini yönetmek işleri yönetmek anlamına gelir. Tüm CSP müşterilerinin önemsediği şey budur; ihtiyaç duyduklarında performans.
İş planlama, büyümeyi sağlayabilecek veya durdurabilecek önemli bir hususdur.

10. TEDARİK ZİNCİRİNİZİ BASİTLEŞTİRİN
Karmaşıklık sizi her zaman yavaşlatacaktır. Veri merkezi tedarik zincirinizi basitleştirmek, daha büyük parçaları daha hızlı ve daha az stresle yerine taşımak anlamına gelir. Çalışmaya hazır entegre, doğrulanmış çözümler sunabilecek bir iş ortağı seçin.

BONUS BİLGİ!

11. İMALAT UZMANLIK KONULARI
Büyük OEM’lerin çoğunun üretim, tasarım ve tedarik zincirlerini Orijinal Tasarım ve Sözleşmeli Üreticilere (ODM/CM’ler) dış kaynaklardan sağladığı bir sırdır. Tüm ürünlerini tasarlayan ve müşterilerin lokasyonlarına yakın üretim yapan bir şirketi seçmek, daha fazla esneklik, daha hızlı teslimat süresi ve daha düşük TCO anlamına gelir.

12. DENEYİM DE ÖNEMLİ
Onlarca yıldır hizmet sağlayıcılar, HPC süper bilgisayarları ve en büyük hiper ölçekleyiciler, OEM’ler ve işletmeler için güç sağlayan çözümlerle çalışan, yalnızca veri merkezine odaklanan bir B2B şirketiyle çalışmak önemlidir.

Supermicro, ürün geliştirmenin yanı sıra tedarik zinciri lojistiği, servis ve destek, boyutlandırma ve test konularında da önemli deneyime sahip, hem büyük hem de küçük CSP’lere raf ölçekli çözümler sağlamada liderdir. Türkiye’deki Katma Değerli Distribütörü GTM Teknoloji, 15 yılı aşkın süredir veri merkezi ve CSP’ler için fiyat&performans yüksek, ölçeklenebilir ve yerinde SLA hizmetleri ile desteklenen çözümler sağlar. 

Veri merkezi ve Bulut sağlayıcılar için önerilen Supermicro Ürünleri

Supermicro AMD 9004 4U Sıvı Soğutmalı 8 GPU (Nvidia HGX H100) AS-4125GS-TNHR2-LCC

TEKLİF AL

1U Hyper-U Server AMD 9004 Single CPU 8 or 12 NVMe       AS-1115HS-TNR

Yapılandır, Teklif Al. 

1U Hyper AMD 9004 Dual CPU 8 or 12 NVMe AS-1125HS-TNR

Yapılandır, Teklif Al. 

2U Hyper-U Single CPU 24 NVMe
AS-2115HS-TNR

Yapılandır, Teklif Al. 

2U Hyper-U Single CPU 12 NVMe or 3.5″
AS-2015HS-TNR

Yapılandır, Teklif Al. 

2U Hyper Dual CPU 24 NVMe
AS-2125HS-TNR

Yapılandır, Teklif Al. 

2U Hyper Dual CPU 12 NVMe or 3.5″
AS-2025HS-TNR

Yapılandır, Teklif Al. 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir